Logotyp: Gå till GITS startsida

Samverkan Västra Götaland

Gemensam Information och TjänsteSamordning
49 kommuner i Västra Götaland och Västra Götalandsregionen

Logotyp: Gå till Västra Götalandsregionens startsida
Logotyp: Gå till VästKoms startsida
Logotyp: Gå till startsidan för GITS

GITS, Gemensam Information och TjänsteSamordning
49 kommuner i Västra Götaland och Västra Götalandsregionen

Kontakt

Nedan hittar du kontaktuppgifter beroende på vilken organisation du tillhör. Klicka på respektive plus för att expandera menyn.

För kommunanställda i Västra Götaland

+

De 49 kommunerna supporteras av TjänsteID Service.

Se kontaktuppgifter till höger.

För privata vårdgivare

+

Privata vårdgivare med avtal med VGR supporteras av TjänsteID Service. Se uppgifter till höger.
Supporten hanterar bl.a. frågor kring beställning av eTjänstekort, uthämtning av kort, ombokning av tid i bokningsstödet.

Övriga uppgifter för upplägg till KiV och hantering av de olika katalogerna hänvisas till www.vgregion.se/kivlänk till annan webbplats


Biträdande utgivare:
Jörgen Fors
E-post: etjanstekort@vgregion.se

För VGR-anställda

+

Biträdande utgivare per förvaltning:

Botaniska trädgården
Kortbeställningar utförs av gemensam utgivningsorganisation och SU
Göran Jungersten
E-post: goran.jungersten@vgregion.se

Folkhögskoleförvaltningen
Kortbeställningar utförs av gemensam utgivningsorganisation
Tobias Johansson
E-post: tobias.t.johansson@vgregion.se

Folktandvården Västra Götaland
Kortbeställningar utförs av gemensam utgivningsorganisation
Hemsidalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Kenny Rubinsson
E-post: kenny.rubinsson@vgregion.se

Förvaltning för kulturutveckling
Kortbeställningar utförs av gemensam utgivningsorganisation
Christer Bergman
E-post: christer.bergman@vgregion.se

Gunilla Eliasson
E-post: gunilla.i-m.eliasson@vgregion.se
Telefon: 0521-26 41 67, Mobil: 070-216 12 13

Habilitering & Hälsa
Kortbeställningar utförs av gemensam utgivningsorganisation
Hemsidalänk till annan webbplats
Javor Pranjic
E-post: javor.pranjic@vgregion.se

Hälsan & stressmedicin
vakant

Koncernkontoret & VGR IT
Kortbeställningar utförs både av Koncernkontoret &
gemensam utgivningsorganisation
Agneta Forsell
E-post: agneta.forsell@vgregion.se
Telefonnummer: 010-4410037

Naturbruksförvaltningen
vakant

NU-sjukvården
Support
Hemsidalänk till annan webbplats
Telefonnummer :010-4356518 / 010-4356679
E-post: tjansteid.nu@vgregion.se

Mats Johansson
e-post mats.g.johansson@vgregion.se

Närhälsan
Support
Hemsidalänk till annan webbplats
E-post: narhalsan.tjansteid@vgregion.se

Åsa Steiner
E-post: asa.m.steiner@vgregion.se
Telefon:

Regiongemensam hälso- och sjukvård
Håkan Åkerström
E-post: hakan.akerstrom@vgregion.se
Mobil: 070-728 25 37

Regionservice
Kortbeställningar utförs av gemensam utgivningsorganisation
Birger Hedqvist Kumlander
E-post: birger.hedqvistkumlander@vgregion.se

Skaraborgs Sjukhus
Hemsidalänk till annan webbplats
Support
E-post: trygghetscentralen.skas@vgregion.se

Ann-Charlotte Hall
E-post: ann-charlotte.hall@vgregion.se
tel: 0500-432 846

Sahlgrenska Universitetssjukhuset
Support
Hemsidalänk till annan webbplats
e-post: integra.su@vgregion.se
Telefon: 031-343 27 08

Pernilla Ekström
E-post: pernilla.ekstrom@vgregion.se
tel: 0700-823024

Martin Hermansson
E-post: martin.b.hermansson@vgregion.se

Sjukhusen i Väster
Oskar Torstensson
E-post: oskar.torstensson@vgregion.se

Birgitta Skedung
E-post: birgitta.skedung@vgregion.se
Telefon: 0303-98 773 Mobil: 073-748 30 71

Södra Älvsborgs Sjukhus
Support
Hemsidalänk till annan webbplats
Telefon: 033-616 1275

Johan Aneljung
E-post: johan.aneljung@vgregion.se
Telefon: 033-616 33 50 Mobil: 070-414 33 50

Västfastigheter
Karola Vilsson
E-post: karola.vilsson@vgregion.se

TjänsteID Service

KONTAKTFORMULÄRöppnas i nytt fönster

Tel: 010-473 94 99

Ordinarie Supporttider

Dag

Tid

Måndag

09-12 & 13-16

Tisdag

09-12 & 13-16

Onsdag

09-12 & 13-16

Torsdag

09-12 & 13-16

Fredag

09-12





Ansvarig utgivare för Västra Götalands Län

Fredrik Rasmusson (epost)

Funktionskoordinator SITHS
Rosana Mitrovska Samoud (epost)
Bass Johansson (epost)

Säkerhetsansvarig
Maria Fast (epost)
_________________________

Adress:
Regionens Hus
40544 Göteborg

Besöksadress:
Regionens Hus
Bergslagsgatan 2
411 04 Göteborg

Kontakta GITS
gits@vgregion.se

Org Nr: 232 100 0131